top of page
IG_profil_duchon.jpg

🎶 po prvý krát pod holým nebom
🎶 divadelné predstavenie o bohémovi Karolovi Duchoňovi
🎶 fotogramiáda
🎶 video retro diskotéka

AMFITEÁTER VÝCHODNÁ
29. júl 2023

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE A VIDEO RETRO DISKOTÉKA
Divadelné predstavenie plné hitov Karola Duchoňa po prvý krát pod holým nebom v Amfiteátri vo Východnej. Ako bonus po predstavení video retro diskotéka, na ktorej sa spolu zabavíme až do rána, ako za starých dobrých čias.

Vstupenky predpredaj.sk 19,90 €

Vstupenky na mieste 24,90 €

19:00 otvorenie brán

20:30 predstavenie Na srdci mi hraj!

22:30 fotogramiáda s hercami

23:00 video retro diskotéka

DSC_0392-Edit-Edit-Edit.jpg

Pravdivý príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

Najväčšie hity v podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a....to si necháme ako prekvapenie.

 

Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Či za jeho ľahkosťou dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci.

 

Tento príbeh nebude len mapovaním úspechov vynikajúceho umelca v podobe jeho najväčších hitov, ale najmä potreba vnímania toho druhého „ja“, a to život obyčajného človeka. Dovolíme divákom vojsť do duše tohto nášho velikána až do špiku jeho intimity, odkryť pozlátku šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. No za všetkým tým musíme ukázať jeho túžbu nikdy sa nevzdať a precítiť naplno chuť života. Lebo ako sa hovorí... „Žiť je umením života“.

,,Ten úsmev, tie pohyby, ktoré má on naštudované podľa mňa. To je celý môj otec. Ja som sa vrátila do detska na spomienky na môjho otca. To je nezaplatiteľné."

Dada Duchoňová

dcéra Karola Duchoňa

bottom of page